Sohbet Sözünün Adamı

Günün bu cümlesi bir aksiyon filminden. İyi adam, ailesine zarar vermeye çalışan fena bir adama sohbet tabanca doğrultuyordu ve iyi adam durumu sertlik içermeyen bir halde çözmek istedi, bu yüzden “Silahı indirip uzaklaşırsam bana ailemden sonrasında gelmeyi bırakacağını söylüyorsun. ”

Bu söz , “bana sözünü ver”, “bana söz ver” anlamına gelir. İyi adam kötü karakterden ailesine sohbet odaları zarar vermeye emek vermeyi bırakmayı vaat etmesini istiyordu.

Arkadaşınıza para ödünç verirseniz ve “Size gelecek hafta geri ödeyeceğim. Sana sözümü söylüyorum, ”demek ki gelecek hafta size geri ödeme yapacağına söz veriyor.

İlgili bir cümle, birini sözünün bir adamı yada sözünün bir hanımı olarak tanımlamaktır – bu, söz chat odası verdiği şeyi yapmış olduğu anlamına gelir; kişiye güvenilebilir ve yapacaklarını söylediklerini yapmak için ona güvenebilirsiniz.

Bu yüzden bugün iki kelime öbeği öğrendiniz – birine söz vermeniz, bu kişiye bir söz vermeniz sohbet odası anlamına gelir ve sözünün bir adamı ya da sözünün bir hanımı, güvenilir birini tanımlar. İzlediğiniz için teşekkürler, bir dahaki sefere görüşürüz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir