Sohbet Odası Söyleniş Değişikliği

Merhaba öğrenciler, ben sohbet odaları’ndan hakan. Benzer yazımlara ve telaffuzlara haiz birçok İngilizce kelime vardır ve İngilizce öğrenenlerin yanlış olanları kullanmaları yaygındır. Bugün size minik farklılıkların kelimenin anlamını iyi mi tamamen değiştirebileceğine dair üç örnek öğreteceğim. Bu kelimeleri doğru yazdığınızdan ve yazdığınızdan güvenilir olun!

Bunlar öğrencilerin çoğunlukla yanlış yorumladığı kelimelerden yalnız birkaçı. Daha çok söyleniş pratiği almak için Amerikan İngilizcesi Söyleniş Kursuma katılabilirsin .

KOLEJ / KOLAJ / MESLEKTAŞ

Bir üniversite bir üniversiteye benzer bir yüksek eğitim kurumudur. Bu kelime, ilk hecedeki stres ve genel olarak ve yaşlarındaki benzer biçimde bir “yumuşak g” ile COLL-ege olarak söyleniş edilir .

Kolaj kelimesi yalnız bir harf ile farklıdır. İkinci hecedeki stres ile col-LAGE olarak söyleniş sohbet odası edilir ve “g” zevk içinde “zh” sesi benzer biçimde okunması mümkün . Bir kolaj sanat tek parça halinde bir araya getirilir, değişik malzemeler ya da parçalar bir koleksiyonudur.

Sonunda meslektaş kelimemiz var – bu, beraber çalıştığınız biri (bu kişiye iş arkadaşı da kabul edebilirsiniz) yada aynı meslekte olan bir şahıs anlamına gelir. İlk hecedeki stresle COL-ligi söyleniş edilir ve bu durumda “g”, get ve bacağındaki benzer biçimde “sert bir g” dir . “Ue” sessizdir.

Benden sonrasında yeniden et: kolej, kolaj, meslektaşım

MESAJ / MASAJ

Bir sonraki kelime çiftimiz ileti ve masaj .

Bir ileti yazışma parçası. İlk hecedeki chat odası stres ile MES-adaçayı söyleniş edilir. İkinci hecedeki “a” nın daha kısa bir “i” sesi benzer biçimde geldiğini ihmal etmeyin.

Bir masaj birisi rahatlamanıza destek dokunma ve vücudunuzu basın ellerini kullandığında bulunduğunu. İkinci hecedeki stres ile mas-SAGE söyleniş edilir. Bu durumda ikinci hecedeki “a”, babadaki “a” benzer biçimde, ilk hecedeki “a” ise daha fazlaca “uh” sesine haizdir.

Benden sonrasında yeniden et: ileti, masaj

KURS / LANET

Sonunda dersimiz ve lanetimiz var . Kurs kelimesinin , bir İngilizce kursu benzer biçimde bir emek verme programı olan birçok anlamı vardır! Doğal ki “bizim” dördünde ve mağazada olduğu benzer biçimde söyleniş edilir .

Bir nalet fena bir şeydir, birine fenalık ya da talihsizlik arzusu. Ek olarak fena / rahatsız edici sözcükleri de kullanabilir. “Ur” laneti benzer biçimde “er” söyleniş edilir kuş ve ilk .

Benden sonrasında yeniden et: kurs, nalet

Gördüğünüz benzer biçimde, minik bir söyleniş hatası anlamında büyük bir değişikliğe niçin olabilir! Bu yüzden sohbet İngilizce açık ve doğru telaffuza haiz olmak önemlidir. Muhteşem söylenişin bir gecede alabileceğiniz bir şey olmadığını ihmal etmeyin – fazlaca fazla ergonomik ve eğitim gerektirir.

Bu eğitimi, Söyleniş ve Gölgelendirme Kurslarımda alabilirsiniz, bu da size dinleme ve tekrarlama için birçok fırsat sunar. Telaffuzunuzun iyi olduğundan güvenilir olduğunuzda korkmadan İngilizce konuşabilirsiniz. Sizi kurslarımdan birinde görmeyi umuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir