Sohbet Odaları Toplumsal Medya

Bugünün makalesi toplumsal medya ve ruh sağlığı ile ilgili. Bu yazı daha rahat bir tarzda yazılmıştır, Sobet odaları bu yüzden öğrenebileceğimiz bazı gayrı resmi ifadeler vardır. Video açıklamasındaki bağlantıya tıklayarak orijinal makaleyi okuyabilirsiniz ve size ondan 15 kelime ve ifade öğreteceğim. Ek olarak, değişik durumlarda kullanılacak 500 gerçek İngilizce kelime öbeğini öğrenmek istiyorsanız,  e-posta derslerime kaydolun.

Yazının tanıtımı, toplumsal medya kullanmanın FOMO ile ilgili kaygıya niçin olabileceğini söylüyor – bu, “kaçırmak korkusu” anlamına geliyor – başka bir deyişle, öteki insanların yaşamış olduğu iyi deneyimlere haiz bulunmadığınız sohbet odası için mutsuz olmak.

Toplumsal medya hepimiz ne işe yaradığını bilmek bizi tanır kadar ne yaptığını hepimiz bu yollarla -. Birisi size sorarsa, “ne yapıyorsunuz? “Ne yapıyorsun?” Diye sormak gayri resmi bir yol.

Yeni bir araştırma, aşırı toplumsal medya kullanımının – aşırı anlamına gelen oldukca fazla miktarın depresyona ve yalnızlığa niçin bulunduğunu doğruladı . Bu gerçeğin bilimsel olarak doğrulanması zor olmuştur – zor bulunması zor.

Daha ilkin, toplumsal medya ve depresyonun ilişkili olduğu açıktı, sadece toplumsal medyanın depresyona niçin chat odası olduğu hemen hemen kanıtlanmamıştı. Sadece bu yeni emek verme, çiviyi tabutun içine koyuyor . Bu ifade, kesinlikle negatif bir şeyi doğruladığı anlamına gelir.

Araştırmacılar bölünmüş bölünmüş bölünmüş anlamına gelir – iki gruba insanları. Bir grup toplumsal medyayı günde yalnız 30 dakika kullanabilir ve öteki grup istediği kadar kullanabilir.

Sonuçlar kristal berraklığındaydı – bu son aşama net ve açıktır. İnsanlar toplumsal medyayı kestiklerinde daha azca depresyon ve yalnızlık yaşadılar. Kesilen eylem kısaltması anlamına gelir.

– Kurşun psikolog “Burada alt satırında” dedi Sonuçta tüm faktörler dikkate alınmıştır sonrasında lüzumlu en mühim sonuçtur. Daha azca toplumsal medya daha azca depresyon sohbet ve yalnızlığa niçin olur. Etkinin, emek harcamadan ilkin daha depresif olan insanoğlu için daha belirgin bulunduğunu da sözlerine ekledi . Daha belirgin, daha kuvvetli yada daha belirgin anlamına gelir.

Psikolog – doğrusu vurguladığı anlamına gelen – toplumsal medyanın soğuk hindi’yi bırakmamasının altını çizdi. Eğer var ise bir şey soğuk hindi çıkmak , bu ansızın ve tamamen kullanmayı bırakın anlamına gelir. Bunun yerine toplumsal medyada geçirdiğiniz zamanı sınırlamak daha iyidir.

Sadece toplumsal medyadan uzak durmak parkta bir yürüyüş değil – bu kolay değil anlamına gelir. Yazının geri kalanı, toplumsal medya ile dikkatli bir ilişki geliştirmek için bazı önerilerde bulunuyor. Dikkatli olmak, bilgili ve bilgili olmak, dikkat etmek anlamına gelir.

Bir tavsiye, ego güdümlü insanoğlu benzer biçimde kendinizi kendiniz hakkında fena hissettiren insanları takip etmekten kaçınmaktır . Ego, bir kişinin zihninin yalnız kendisiyle ilgilenen ve birazcık kibirli olabileceği kısmını ifade eder. Ve bu bağlamda hareket etmek motive anlamına gelir. Dolayısıyla toplumsal medyayı kullanırken kibirle motive olan yada yalnız kendilerini önemseyen insanları takip etmeyin.

Bu haftanın “Haberlerde İngilizce” dersi için hepsi bu! Ümit ederim hoşuna gitmiştir. Konuşma, dinleme, söyleniş, deyimsel fiiller ve daha fazlasına odaklanan çevrimiçi kurslarımdan birine katılmak istiyorsanız sohbetodalari.info.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakal!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir