Sohbet Biz Uzman Şeklinde Ergonomik yapmak

Picasso, Mozart ve Kobe Bryant’ın ortak taraflarını biliyor musunuz?

Hepsi teknelerinde ustalardı. Picasso yaratıcı şaheserleri ile tanınır. Mozart güzel melodiler besteleme sanatında ustalaşmayı öğrenirken ve Kobe, basketbol sahasını denetim etme kabiliyeti sebebiyle dünya genelinde takdir görüyor.

Bu şekilde Picasso, Mozart ve Kobe Bryant olarak insanoğlu, bir tek naturel kabiliyet bu hediyeler ile dünyaya gelen inanmak yaygındır, sohbet odaları fakat biz eğer incelemek hayatlarının derinliklerinde, gemilerinde en iyi olmak için saatler ve saatler harcadıklarını keşfediyoruz.

Kendilerinde neyi geliştirmek istediklerini tam olarak biliyorlardı ve herhangi bir tanıma olmadan saatlerce sıkı emek verme, ter ve gözyaşı döktüler.

Kobe Bryant, saat 4’te uyanma rutini temel egzersiz yapmak ve çalışmak için olmasaydı, tüm zamanların en büyük basketbolcularından biri olarak bilinmeyecekti, basketbol kabiliyeti. Sanat ve müzik alanlarına başladıktan ortalama 10 yıl sonrasına kadar asla kimse Mozart yada Picasso’yu bilmiyordu.

Yaşamınızın herhangi bir alanında becerilerinizi yükseltmek istiyorsanız, vakit, sıkı emek verme, sabır ve sebat gerektirir.

Aynı şey İngilizceniz de ilgilendiriyor. Bir gecede İngilizce mevzusunda ustalaşmazsınız, sadece İngilizcenizi her gün iyi mi yaşayacağınızı anladıktan sonrasında , “ kasıtlı uygulama ” yaylalardan kurtulmanıza destek olabilecek bir tekniktir ve İngilizcenizi fethedin.

Sadece, isteyebileceğiniz kasıtlı uygulama nedir?

Tanınmış insan performans araştırmacısı ve uzmanına nazaran James Clear :

“Kasıtlı uygulama, amaçlı ve dizgesel olan hususi bir uygulama türünü ifade eder. Tertipli uygulama akılsız tekrarları içerebilirken , kasıtlı uygulama odaklanmış dikkat gerektirir ve performansı çoğaltmak için hususi bir amaç ile yürütülür. ”

Mesela, Kobe Bryant basketbol yapmak için spor salonuna gittiğinde 800 atış yapana kadar ayrılmaz. Bu durumda, spor salonundayken atış becerilerini geliştirmek için net bir amacı vardır.

Her atış ona geri bildirimde bulunur, çekim tekniği. Kaçırılan her atış ona iyileştirmek için ufak ayarlamalar yapması icap ettiğini gösterir. Bir tek spor salonunda zaman geçirmekle kalmıyor. Uygulamasının arkasında daha derin bir amaç var.

 RealLife akıcılığı yolculuğunuzda İngilizcenizi hayata devam etmenin yollarını bulmak mühim olsa da, İngilizce becerilerinizi geliştirmek ve ustalık aşamasına ulaşmak istiyorsanız , İngilizcenizi kasıtlı olarak yaşamak için vakit planlamak daha da önemlidir.

İngilizcenizin geliştirmek istediğiniz alanlarını yansıtın ve becerilerinize odaklanmak için her sabah chat odası yada gece vakit planlayın. Yazma, okuma, dinleme, söyleniş, kelime dağarcığı yada dilbilgisinden herhangi bir şey olabilir.

Büyümek ve geliştirmek istediğiniz kabiliyetlere 1-3 saat konsantre olmak için her gün vakit ayırın. Süreç süresince uygulamanızdan geri bildirim almanın , sonuçlarınızı takip etmenin ve size rehberlik edebilecek öğretmenleri yada koçları aramanın yollarını arayın.

Eğer kilidini açmak istiyorsan, İngilizce öğrenen olarak gerçek potansiyeliniz, kasıtlı uygulama,büyümeniz ve başarınız içintemel bir alışkanlıktır.

Bu makalede, İngilizce’yi daha bilgili bir halde ergonomik yapmanıza destek olacak birkaç temel İngilizce alıştırmasını öğreneceksiniz. Bu alıştırmaları, tam odaklanarak ergonomik yapabileceğiniz ve sizi rahatsız etmek için dışarıdaki dikkat dağıtıcı şeylerden uzakta geçirebileceğiniz bir güne programlamayı ihmal etmeyin.

Öykünmek Egzersiz

Öykünmek etme, İngilizce dinleme ve söyleniş becerilerinizi geliştirmek için hakikaten kullanışlı bir uygulamadır . Konuşma İngilizcesi becerilerinizi bir üst seviyeye taşımak istiyorsanız, bu, aksanınızı geliştirmenize destek olacak oldukça etkili bir egzersizdir. Tonlama ,ritim ve konuştuğunuzda daha oldukça yerli benzer biçimde görünür.

Alıştırma, TED Talk benzer biçimde bir video izlemeyi  ve duyduğunuz her ifadeyi yine etmeyi ihtiva eder . TED Sohbetleri inanılmaz kaynaklardır şu sebeple dünya genelinde uzmanlardan öğrenme şansı yakalarsınız ve her videoya eşlik edilir tüm konuşmanın bir transkripti ile.

Bu egzersizi bilgisayarınızda yapmanıza ve cep telefonunuzun mikrofonunu kullanarak kendinizi kaydetmenize destek sunar. İsterseniz, aşağıdaki alıştırma hakkında konuşarak bu alıştırmadan geçebilirsiniz, böylece insanoğlu Julian Treasure tarafınca dinlemek isterler.

Öykünmek etmek için hususi bir vakit planlayarak başlayın. Peşinden, ergonomik yapmak istediğiniz bir TED Hitabı seçin. Sitede oldukça fazla seçenek var, sadece videoyu sunum icra eden kişinin aksanına (konuşma şekli) ve bahsettikleri mevzuya olan ilginize nazaran seçmeniz destek sunar. Bu durumda, sunum becerilerinizi iyi mi geliştireceğinizi öğrenirken İngiliz aksanı uygulayabilirsiniz.

Sonrasında, İngilizce transkriptle beraber TED Konuşmasını ilk kez izleyin. Sunumun genel fikrini anlayabildiğinizi anlamaya çalışın.

Bilmediğiniz kelimeler yada ifadeler duydunuz mu?

Mesela, konuşmasının ikinci bölümünde, Julian’ın “yedi ölümcül konuşma günahı” ile ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

Videoyu izlerken anlamadığınız her şeyi bir kağıda yazın ve video bittikten sonrasında, sununun bağlamını ve Google Lügat benzer biçimde bir çevrimiçi sözlüğü kullanarak tanımları öğrenin .

Popular slang’nin tanımını bilmek istiyorsanız Düzgüsel bir sözlükte bulamayacağınız ifade,Kent Sözlüğü’ne göz atın.

Şimdi TED Konuşmasını anladığınıza nazaran, yansılamak egzersize dalma zamanı. Videonun başına dönün ve yine izleyin. Bu kez, konuşmanın odaklanmak istediğiniz kısa, bir dakikalık bölümünü seçin.

Videoyu cep telefonunuzun ses kayıt uygulaması açıkken başlatın ve her satırdan sonrasında yansılamak etmeye çalışın Kendinizi kaydederken konuşmacının söyledikleri. Aksanlarına, tonlamalarına ve ritimlerine dikkat edin, söylediklerini yansılamak etmek için elinizden geleni yapın.

Mesela, TED Talk’tan ve kendinizden ses kaydederken her seferinde bir satır yansılamak ederek başlayın. Julian’a “ İnsan sesi: Hepimizin çaldırmış olduğu enstrüman ” söylediği benzer biçimde kulak verin . Sonrasında videoda azca ilkin belirttiği bu cümleyi tekrarlayın.

Bir dakikalık kısmı yansılamak etmeyi bitirdikten sonrasında, kaydı kulak verin ve sesinizi konuşmacının sesiyle karşılaştırın. Tıpkı Kobe Bryant benzer biçimde üst düzey bir sporcu benzer biçimde, geri dönün ve sohbet odaları performansınızı çözümleme edin. TED Konuşmasının hangi bölümlerini yansılamak etmekte zorlandığınızı ve hangi bölümlerini yansılamak edebildiğinizi görün.

Eğer performansla güvende hisseder sonrasında, hareket ile sonraki bir dakika içinde, videoyu tamamlayana kadar aynı egzersizi tekrarlayın. Mümkünse, kaydı yansılamak performansınız hakkındasizegeri bildirimdebulunabilecek bir arkadaşınıza yada İngiliz koçuna gönderin. Kendiniz için iyi bir hedef haftada bir TED Hitabı yansılamak etmek olacaktır.

Bu, İngilizce telaffuzunuzu süratli bir halde geliştirmek için oldukça etkili bir uygulamadır. Bu yansılamak edici egzersizi yaparken kulağınızı ayarlayacaksınız kadar belirli sesleri İngilizce ve dil size daha naturel hale gelecektir. Hiçbir zamanTED Konuşmaları’nda dinlediğiniz yerli uzmanlar benzer biçimde İngilizce konuşamayacaksınız.

Sabah Sayfaları

İngilizce yazma becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, her gün yazmanız gerekir. Yazılarınız kendi başına esrarengiz bir halde gelişmeyecek. Her gün İngilizce yazmanın ergonomik bir yolu bir günlük tutmaktır.

Amerikalı yazar Julia Cameron, “Yazma Sayfaları” adında olan ve insanların yazma becerilerini ve her gün iyi mi hissettiklerini sohbet odası geliştirmelerine destek olma kabiliyeti ile dünya genelinde tanınan bir günlük kaydı alıştırmasına haizdir.

Sabah Sayfaları alıştırması uyandığınızda adım atar ve güne hazırlanırsınız. Derginize üç sayfa yazarak güne kuvvetli bir halde başlayabileceğinizi açıklar. Üç sayfa ürkütücü geliyorsa , adım atmak ve üç sayfaya kadar çalışmak için bir sayfa yazmaya çalışın.

Sabah Sayfalarınızda, aklınızdaki her şeyi yazın. Bugün yapmanız ihtiyaç duyulan şeyler, rüyalar, iyi mi hissettiğiniz, neye minnettar olduğunuz, endişelendiğiniz bir şey, dün olan iyi bir şey ya da düşünmeyi bırakamayacağınız öteki düşünceler olabilir.

Bu alıştırmanın amacı, aklınızı temizlemek ve ana diliniz yerine uyandığınızda İngilizce düşünmenize destek olmak için hem pozitif hem de negatif tüm düşüncelerinizi yazmayı uygulamaktır. Negatif fikir ve duyguları yazmak, olumsuzluğu, yanınızda taşımak ve başka insanlara yaymak yerine sayfada bırakmanıza olanak tanır.

Extra adıma gidin ve Sabah Sayfalarınızı bilgisayara yazın ve arkasından  yazma hatalarınız hakkında geri bildirim almak için Grammarly benzer biçimde bir uygulama kullanın . Yazınızı düzenledikten ve düzelttikten sonrasında, en sevdiğiniz parçaları bir arkadaşınızla yada İngilizce bir koçla paylaşın ve iyileştirebileceğiniz yollarla ilgili geri bildirim vermelerini isteyin. Bir blog başlatmak ve kitlenizin yayınladığınız her makaleye iyi mi cevap verdiğini görmek için Sabah Sayfalarınızı bile kullanabilirsiniz.

İngilizce yazmak için günde ortalama 15 ila 30 dakika alırsanız, yakında yazma yeteneğinizde büyük gelişmeler görmüş olacaksınız. Sabah Sayfaları benzer biçimde günlük bir yazma pratiği oluşturmak, öğrendiğiniz kelime dağarcığını ve dil bilgisini almanıza destek sunar ve bunu kendi kendine farkındalığınızı geliştirmenize destek olacak ergonomik bir halde kullanır.  her gün.

Sohbet İle Usta Kelime Bilgisi

İngilizce kelime dağarcığınızı bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, Chat odası oraya ulaşmanıza destek olabilecek bir kelime öğrenme uygulamasıdır. Yeni kelimeleri hatırlamanıza destek olması için etkileşimli data kartları kullanır.

Anki’nin bilimsel olarak araştırılmış algoritmaları ezberleme sürecini basitleştirir ve tutma Kısa sürede yeni kelime hazinesi. Size hakim olduğunuz kelimeler ve üstünde çalışmaya devam etmeniz ihtiyaç duyulan kelimeler hakkında anında geri bildirim sağlar. Ek olarak, Android yada iPhone’da bulunduğundan, hareket halindeyken kelime dağarcığını inceleyebilirsiniz.

Anki’nin algoritmaları yukarıdaki grafikte gösterilen prensibi izler. Zaman içinde uygulamada sohbet çalıştığınız kelimeleri tutmaya başlayacaksınız. Kelimeleri unutmak yerine, kalıcı İngilizce kelime dağarcığınızın bir parçası olacaklar.

Kelime bilgisini gözden geçirmek için 15 ila 30 dakika süresince oturmak için günlük bir uygulama oluşturmak, İngilizce mevzusunda ustalaşmak istiyorsanız oluşması ihtiyaç duyulan temel bir alışkanlıktır. Kelime dağarcığınız üstünde çalışmak için sabahları, öğle yemeğinden sonrasında yada yatmadan ilkin bir vakit planlayabilirsiniz. Her neyse ki, Anki’de İngilizce kelime dağarcığınızı geliştirmek için kullanabileceğiniz birkaç yararlı alıştırma var.

Şuna bak makaleye biz derin dalış bu uygulamadan en iyi şekilde iyi mi yararlanılacağına dair.

Anki mükemmel olsa da ve RealLife Native Daldırma Kursu 800’den fazla yeni kelime bilgisi öğretmek için Anki’yi kullanıyor olsa da Memrise (Arkadaşlarla Akıcı kursu için de kullandığımız) ve Quizlet benzer biçimde benzer birkaç vasıta daha var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir