En İyi Yabancı VPS Hizmetleri

vps

VPS, “sanal hususi sunucu” anlamına gelir.

VPS hosting, çoğu zaman yeni internet sayfaları yada giriş düzeyinde bir plana gerekseme duyan daha ufak internet sayfaları tarafınca kullanılan paylaşılan barındırma işleminden bir adım yukarı çıkar. Sadece siteniz büyüdükçe, barındırma ihtiyaçlarınız da değişecektir. Sohbet odaları sizin için bir araştırma yapmış oldu ve şuanda etken olan firmaları listeledi. Bir VPS web barındırma sağlayıcısına geçmek, daha yüksek trafik hacimlerine haiz daha büyük internet sayfalarını barındırabilir. 

VPS barındırma ile fizyolojik bir sunucuyu hala öteki web siteleriyle paylaşıyorsunuz, sadece siteniz için ayrılan RAM ve CPU şeklinde paylaşılmayan sanal bir sunucuda ayrılmış kaynaklarınız olacak.

Kapsamlı araştırma ve kişisel barındırma deneyiminden sonrasında, bugün piyasadaki en iyi VPS web barındırma hizmetlerini daralttım. Size her biri için derinlemesine bir araştırma yapacağım ve web siteniz için en iyi VPS barındırma sağlayıcısını bulma yöntemimizi paylaşacağım.

Dikkate Alınması Ihtiyaç duyulan En İyi VPS Hosting Seçenekleri:

Ilk olarak Ovh firmasını ele alalım, Oldukça düşük ücretle son aşama güzel kesintisiz hizmet veren ovh, sohbet odası kullanıcılara 10 gpbs parasız ddos korumasınıda armağan veriyor.

 1. OVH
 2. Time4Vps
 3. Liquid Web
 4. HostPapa
 5. HostGator
 6. A2 Hosting
 7. DreamHost

VPS Hosting Hizmetlerine Yatırım Yapmanın Anlamını Ne Vakit Yapar?

VPS hosting hepimiz için değildir.

Sıfırdan yeni bir internet sayfasına başlıyorsanız, paylaşılan barındırma sizin için% 99 oranında daha iyi bir seçenek olacaktır. VPS planları, daha yüksek trafik hacmine haiz daha büyük internet sayfaları için daha iyidir.

Siteniz ayda 50.000’den fazla ziyaretçiyi tutmaya başladığında, VPS hosting’e bakmaya başlayabilirsiniz.

20k-30k aylık trafikte olsanız bile, web sitenizin mevcut performansından memnun değilseniz bir VPS planını düşünebilirsiniz. Paylaşılan sunucunuzdaki öteki internet sayfaları sitenizi çökerttiği için yavaş yükleme süreleri ve düşük emek verme süresi oranları yaşıyorsanız, VPS barındırma için yatırım yapma zamanı gelmiştir.

VPS hosting, kesinti ve fena site performansı sağlayamayan büyüyen e-ticaret internet sayfaları tarafınca yaygın olarak kullanılmaktadır. 

# 1 – OVH İncelemesi – En İyi Genel VPS Hosting Hizmeti

OVH bugün piyasadaki en iyi genel web hosting ve sunucu şirketlerinden biridir. 

Ovh’ın VPS sunucuları süratli, güvenli ve genel olarak yüksek performanslı. Büyüyen chat odası işletmeler, ajanslar ve satıcılar için mükemmeldirler.

Şu anda başka bir web barındırma hizmeti kullanıyorsanız, OVH transferlerde bir sanayi lideridir. VPS hosting planları için sıfır kesinti süresi olan parasız site geçişleri sağlarlar.

OVH hem yönetilen VPS barındırma hem de kendi kendini yöneten VPS planları sunar. Yönetilen seçenek, rahat bir çözüme gerekseme duyan işletme sahipleri için daha iyi bir seçimdir. Uzman kullanıcılar, geliştiriciler ve sistem yöneticileri, kendi kendini yöneten bir VPS’den yararlanabilir.

Min 3 € şu demek oluyor ki 21 türk lirası ile ovh firmasından 2 gb ramli 1 işlemci ve 20 gb ssd disk özellikli vps alabilirsiniz. 10gpbs ddos koruması parasız ek olarak sağlam sunucular sorun yaşamazsınız. Açıkçası 1 dedicated sunucum bide 1 vps aldım bu firmadan 6 ayı geçti problemsiz devam ediyorum memnunum. Sizlerede tavsiye ederim. Mevzu data amaçlıdır bir çıkarım yoktur.


Yukarıdaki oranlar, en iyi kıymet olacak iki senelik bir sözleşmeyi yansıtmaktadır. 
OVH bir senelik, altı aylık ve aylık aylık planlar da sunmaktadır.
OVH, e-ticaret internet sayfaları için en iyi seçimdir. 
Tüm VPS sunucuları çevrimiçi satış için optimize edilmiştir. 
Ek olarak, maksimum hız için veri merkezinizi seçme olanağına da haiz olacaksınız.
VPS’niz kilitsiz CPU çekirdeği, isteğe bağlı kök erişimi ve 90 günlük para iade garantisi ile beraber gelir.
OVH, muhteşem alan kişi hizmetlerine haizdir ve% 99,999 ağ emek verme süresi sağlar. 


# 2 – Time4VPS İncelemesi – VPS Hosting İçin En İyi Özellikler

Time4VPS, paylaşılan web hosting için en iyi genel tavsiyemizdir. Bu yüzden onları VPS barındırma hizmetleri listemizde bu kadar üst sıralarda görmek şaşırtıcı değil.

Dünya genelinde iki milyondan fazla internet sayfası, web barındırma için Time4VPS‘a güvenerek, sohbet odaları endüstrideki en tanınmış ve popüler adlardan biri – ve iyi bir nedenden dolayı.

Time4VPS, tüm yeni VPS planlarıyla bir senelik parasız alan adı kaydı sunar. Ek olarak telefon ve canlı sohbet kanalıyla 7/24 muhteşem destek sağlarlar. Bu Firmayıda denedim sorunsuz çalışıyorlar. Sunucuları iyidir min 3 euro şu demek oluyor ki 22 türk lirası ile 2 gb ram 20 gb ssd ile bir vps ye haiz olabilirsiniz. KVM ile sanallaştırma yaparlar ve bu sebepten oldukça perform vps hizmeti verirler.

Aralarından seçim yapabileceğiniz üç değişik VPS planı vardır:

Piyasadaki öteki web barındırma sağlayıcılarından bazıları ile karşılaştırıldığında, Time4VPS hakikaten VPS planları ile mevcut standart özellikler açısından öne çıkıyor.

Çoklu sunucu yönetimi, erişim kontrolü ve dosya yönetimi için en iyi seçimdir. İhtiyaç duyanlar için time4vps VPS’niz SSH erişimi şeklinde şeyler için gelişmiş kabiliyetlere ve cron işleri ve .htaccess dosyaları için sunucu tarafı özelleştirmesine haizdir. Veritabanlarını direkt sunucuda da düzenleyebilir, organize edebilir ve yönetebilirsiniz.

Time4vps, ek depolama ve fazladan koruma için isteğe bağlı eklentiler sunar. Şu anda Bluehost’un paylaşılan planlarından birindeyseniz, bir VPS’ye yükseltmeye hazır olduğunuzda bunlara bağlı kalacağım. Sağlayıcı değiştirebilmek için bir niçin yok. 

# 3 – Liquid Web Review – Yönetilen VPS Hosting İçin En İyisi

Liquid Web kesinlikle web hosting sektöründe en tanınmış isim değil. Sadece bunun hizmet kalitesiyle ilgisi yoktur. Bir çok şahıs Liquid Web’i duymadı şundan dolayı yeni başlayanlar için değil – temel paylaşılan barındırma seçenekleri sunmuyorlar.

Liquid Web’in tüm hizmetleri yönetilen VPS barındırma ve hususi sunucularla ilgilidir.

Liquid Web VPS ile, hususi bir sunucunun gücünden yararlanacaksınız, sadece bir bulut barındırma planının esnekliğiyle.

Bu sağlayıcı vesilesiyle barındırma VPS’ye kaydolduğunuzda bir Linux yada Windows sunucusu içinde seçim yapma seçeneğiniz olacaktır. İşte Linux sunucu planlarına ve fiyatlarına genel bir bakış:

Ayda bir tek 15 ABD dolarından süregelen bu planlar oldukca hesaplıdır. Piyasadaki öteki web barındırıcılarının aksine, Liquid Web yenilenme üstüne fiyatlarınızı artırmaz.

Bir Windows sunucusuyla ilgileniyorsanız, ihtiyacınız olan RAM miktarına bağlı olarak, fiyatlar ayda 54 $ ila 151 $ içinde değişmiş olur.

Tüm Liquid Web VPS planları hususi bir IP, CloudFlare CDN, gelişmiş sunucu güvenliği, entegre güvenlik duvarı, kök erişimi ve DDoS hücum müdafaasını ihtiva eder. Kaynaklarınızı yükseltmeniz yada düşürmeniz gerekip gerekmediği, bu sunucuların ölçeklendirilmesi de kolaydır.

Ne yazık ki, Liquid Web parasız tecrübe etme sunmuyor. Fakat hizmetten memnun kalmazsanız şaşırırdım.

Desteğe ihtiyacınız olursa 7/24/365 telefon, e-posta ve canlı sohbet desteğine erişebileceksiniz.

# 4 – HostPapa İncelemesi – Kurumsal Derslik VPS İçin En İyisi

500.000’den fazla internet sayfası web hosting için HostaPapa güveniyor. Kurumsal düzeyde uygun bir fiyata barındırma isteyen ufak işletmeler için en iyi VPS barındırma çözümüdür.

HostPapa, bir web barındırma sağlayıcısında isteyebileceğiniz tüm güç, güvenlik ve kontrolü sunar. Ölçeklenebilir isteğe bağlı kaynaklardan, kök düzeyinde erişimden ve yüksek kaliteli destekten yararlanacaksınız.

HostPapa, tüm internet sayfası sahiplerinin gereksinimlerini karşılamak için VPS barındırma hizmetlerine haizdir. Kendi kendini yöneten barındırma, yönetilen barındırma ve tam yönetilen VPS planları sunarlar.

HostPapa’dan VPS planları ve tutarları hakkında genel bir bakış:

Ayda 19,99 $ şeklinde düşük bir plana haiz olan HostPapa, neredeyse her hosting bütçesine uyuyor. Sözleşmeniz sona erdiğinde oranın artmayacağını bilmek de güzel.

Tüm HostPapa sanal hususi sunucuları e-ticaret siteleri için optimize edilmiştir.

Birden fazla sunucuya ihtiyacınız var ise, plan seviyenizden bağımsız olarak daima direkt denetim panelinizden ek bir VPS başlatabilirsiniz.

HostPapa en üst düzey teknolojiyi kullanır. Sağlam bir web uygulaması başlatanlar için muhteşem bir seçimdir. Anında sağlama ile VPS’niz sipariş doğrulamanızdan sonraki 60 saniye içinde hazır olacaktır.

HostPapa ile web güvenliği mevzusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. VPS’niz seyretme araçları, Lets Encrypt SSL, kaba kuvvet idrak etme, DDoS koruması, RAID yedekliliği, FTPS, bir sunucu güvenlik duvarı ve bir IP reddetme yöneticisi ile beraber gelir.

Sağlayıcının para iade garantisinden yararlanarak 30 gün süresince risksiz bir HostPapa VPS deneyin. 

# 5 – HostGator İncelemesi – Ölçeklenebilirlik İçin En İyi VPS

HostGator ek olarak en iyi genel web barındırma hizmetleri listemizde üst sıralardadır. HostGator, piyasadaki en elit ve güvenilir paylaşılan barındırma sağlayıcılarından biri olmasının yanı sıra muhteşem VPS barındırma planlarına da haizdir.

Şu anda bir HostGator paylaşılan planında olanlar için, siteniz büyüdükçe bir HostGator VPS’ye yükseltebilirsiniz.

HostGator’un sanal hususi sunucusuyla, tam kök erişimine ve barındırma ihtiyaçlarınız üstünde tam kontrole haiz olacaksınız. Hususi yüklemeler ve yapılandırmayla özelleştirilmiş bir barındırma ortamı oluşturun.

HostGator VPS ile ilgili en iyi parçalardan biri, ihtiyaçlarınız değiştikçe sizinle beraber ölçeklenmesidir. Yalnız tek bir tıklama ile, trafik büyümesini karşılamak için kaynaklar ekleyebilirsiniz. Böylece, gerçekte ihtiyacınız olandan daha çok sunucu deposu ödemezsiniz.

Uzun vadeli bir sözleşme yapmak istiyorsanız, HostGator’dan düşük promosyon ücretlerini kilitleyebilirsiniz:

Mümkün olan en düşük tutarları elde etmek için 36 aylık bir sözleşmeye kaydolmanız gerekir. Ne yazık ki, bu fiyatlar yenileme sonrasında birazcık arttı. HostGator’u kullanmak istediğinizi biliyorsanız, bu kadar düşük tutarları olabildiğince uzun süre almak sizin yararınıza olacaktır.

HostGator size eksiksiz bir web geliştirme araçları, kuvvetli bir komut dosyası yükleyici ve 1000’den fazla parasız site şablonu sunar.

Ek olarak her hafta otomatik tesis dışı yedeklemelerden de yararlanabilirsiniz. Bu, verilerinizin güvende kalmasını sağlar.

HostGator ödüllü alan kişi desteğine haizdir. Uzman ekipleri 7/24/365 telefon ve canlı sohbet kanalıyla ulaşılabilir. 

# 6 – A2 Hosting İncelemesi – Geliştiriciler İçin En İyi VPS

A2 Hosting hız ile eş anlamlıdır. Şirket bugün piyasada en süratli web barındırma hizmetleri sunmak için bilinir.

Alev alev yanan süratli hızlara ek olarak, A2 Hosting genel olarak mükemmel bir web barındırma hizmetidir. A2 Hosting tarafınca sağlanan öteki tüm servisler şeklinde VPS planları da en üst sırada içeriyor.

Bu sanal hususi sunucular hepimiz için bir seçenek olduğundan esnektir. A2 Hosting VPS’nizi ihtiyaçlarınıza en uygun yönetim düzeyine gore seçebilirsiniz.

Yönetilmeyen VPS planları ayda 5 $ şeklinde düşük bir fiyatla başlarken, bu seçenek deneyimli geliştiriciler için ayrılmıştır.

Yönetilen VPS yada Core VPS ile çoğunuz daha iyi olacaksınız. Core VPS’nin isteğe bağlı kök erişimi ile beraber gelmesi haricinde bunlar neredeyse aynıdır. Sunucu düzeyinde özelleştirme kabiliyetiyle yönetilen bir hizmet isteyen hepimiz için muhteşem bir seçenektir.

Geliştiriciler için A2 Hosting, VPS’nizi tam root erişimi ile tamamen özelleştirmenizi kolaylaştırır. İhtiyacınız olan muhteşem RAM, disk alanı ve veri aktarımını seçin.

Ek olarak, öteki barındırma sağlayıcılarından 20 kata kadar daha süratli sayfa yükleme hızları elde etmek için A2 Hosting’in Turbo Boost VPS’sini kullanma seçeneğiniz de olacaktır.

Hem yönetilen hem de yönetilmeyen tüm VPS sunucuları A2 Hosting’in% 99,9 kesintisiz emek verme taahhüdü ile desteklenmektedir.

Ek olarak, kolay ve güvenilir 7/24/365 guru desteğine erişebilirsiniz. A2 Hosting, bazı şartlarla beraber gelmesine karşın, sektör lideri bir “daima” para iade garantisi sunar.

# 7 – DreamHost İncelemesi – Sınırsız Bant Genişliği İçin En İyisi

DreamHost web hosting dünyasında tanınmış bir isim. 20 yılı aşkın barındırma deneyimiyle DreamHost, 100’den fazla ülkede 1.5+ milyon internet sayfasına güç veriyor.

DreamHost’un ABD tabanlı sanal hususi sunucuları vardır. Değişik biçim ve büyüklükteki siteleri barındıracak geniş bir plan yelpazesine haiz tamamen yönetilen bir VPS hizmetidir.

Gördüğünüz şeklinde, DreamHost uygun fiyatlı. Aylık 10 $ ‘dan süregelen üç senelik planlar ile, piyasada bulabileceğiniz en ucuz VPS planlarından biridir. Sadece çoğunuz büyük olasılıkla 1 GB’den fazla depolama alanına gerekseme duyacaksınız.

VPS Professional size en iyi kıymeti sunsa da, VPS İş planını en azından tavsiye ederim.

Her DreamHost VPS, sınırsız bant genişliği ve site trafiği sunar.

Bu sağlayıcı, RAM ve depolama alanınızı ihtiyaçlarınıza gore genişletmenizi kolaylaştırır. E-posta, SSL, SSD’ler ve sınırsız alan adları şeklinde ekstralar her VPS planına dahildir.

DreamHost, başlamanıza destek verir. Rahat yönetim ile süratli kurulumlar sunarlar. DreamHost, sağlam ve kuvvetli denetim sağlarken her insanın kullanabileceği rahat bir denetim paneline haizdir.

Ek olarak DreamHost’un% 100 emek verme süresi garantisinden de yararlanacaksınız.

DreamHost, otomatik yazılım güncellemeleri, Apache yada Nginx içinde seçim yapma kabiliyeti, sınırsız SFTP kullanıcıları ve geliştirici dostu birçok özellik şeklinde gelişmiş VPS özelliklerine haizdir.

WordPress kullanıcısıysanız, DreamHost’un tek tıklamayla rahat bir uygulama yükleyicisi vardır.

DreamHost teknik destek ekibi, desteğe ihtiyacınız olduğunda size yardım etmek için 7/24 hazırdır. 

En İyi VPS Hosting Hizmeti Seçme Metodolojisi

Bir VPS barındırma hizmeti için alışveriş yaparken dikkate alınması ihtiyaç duyulan bazı faktörler vardır. Bu kılavuzda sağlayıcılarla karşılaştığımız metodolojiyi açıklayacağım.

Web siteniz için en iyi VPS ana bilgisayarını bulmak için bu öğeleri kişisel ihtiyaçlarınıza gore tartabilirsiniz.

Verim

Ne vakit bir web barındırma hizmeti değerlendirirseniz, performans bakmak ilk şey olmalıdır. Emek verme süresi ve hız şeklinde şeylerden bahsediyorum.

Siteniz yavaş yada kullanılamıyorsa, amacı nedir?

Listemizdeki her web barındırıcısı güvenilir performans sağlar. Sadece, bazıları kesinlikle bir kategoride diğerine gore üstünlük gösterir. Mesela, A2 Hosting hızı ile bilinir.

Birçok ev sahibi% 99,9 yada daha çok emek verme süresi vaat edecektir. Sadece, bu sözün yerine getirilmemesi çoğu zaman hesabınıza bir kredi verir. 

Sunucu Kaynakları

Bir VPS planına yükseltmenin amacı, hususi sunucu kaynaklarına erişim elde etmektir. VPS planları için alışveriş yaparken değerlendirmeniz ihtiyaç duyulan dört ana kaynak vardır:

 • CPU – Sunucunuzda data hesaplamak için kullanılan işlem birimi sayısı.
 • RAM – CPU’larınızın erişebileceği hafıza miktarı.
 • Bant genişliği – Web sitenizle sunucu içinde akan veri miktarı.
 • Depolama – Web sitenizdeki içerik için kullanılabilir alan (resimler, videolar, açılış sayfaları vb.).

Değişik planlara dayanan oldukca çeşitli seçenekler görmüş olacaksınız. Sunucu kaynaklarınızı gerektiği şeklinde ölçeklendirmenizi kolaylaştıran bir VPS planı seçmeyi düşünün. Bu şekilde, yalnızca kullandığınız kaynaklar için ödeme yapmanız gerekecek ve potansiyel trafik artışlarına hazırlanabilirsiniz.

Mesela, bir flash satışı yada sitenize fazladan trafik çekecek bir tanıtım yapıyorsanız, yüksek performansı korumak için kaynaklarınızı artırabilirsiniz. 

İsteğe Bağlı Kök Erişimi

VPS planları çoğu zaman iki yoldan biriyle sunulur; yönetilen yada yönetilmeyen. Bu ikisi içinde A2 Hosting Core VPS şeklinde bazı hibrit seçenekler var.

Tam denetim ve özelleştirme isteyen geliştiriciler ve uzman internet sayfası yöneticileri çoğu zaman yönetilmeyen hizmetlere yönelir. Bunlar daima tam kök erişimiyle beraber gelir.

Sadece, yönetilen bazı hizmetler isteğe bağlı kök erişimiyle beraber gelir. Bu web hosting bir hands-off yaklaşımına gerekseme duyan, sadece gene de sunucu düzeyinde hususi değişimler yapmak isteyen hepimiz için idealdir.

Kök erişiminin ne işe yaradığını bilmiyorsanız ve ekibinizde bir geliştiriciniz yoksa bu mevzuda endişelenmeyin. Tam olarak yönetilen bir VPS hizmeti, root erişimi olsun yada olmasın sizin için iyi olacaktır. 

Satın alan desteği

Sorunlarınızla karşılaştığınızda kullanılabilir olması için web barındırma gerekir.

Web siteniz 7/24/365 yayında. Gecenin ortasında, hafta sonu yada dinlence esnasında bir sorununuz var ise, ASAP barındırma sağlayıcınızdan haberdar olmak problemi çözmek için oldukca önemlidir.

Bir çok durumda, tamamen yönetilen bir planla ilgili oldukca fazla problem hakkında endişelenmenize gerek kalmaz. Fakat gene de yardım almak isteyebileceğiniz durumlar var.

VPS hosting’e yükseltme yaparken bir sağlayıcıdan diğerine geçiş yapanlar için, parasız geçişler sunan bir ana bilgisayar arayın. 

Fiyat

Çoğunlukla, VPS hosting planları kabaca aynı fiyat aralığındadır. Fiyatınızı etkileyen en büyük unsur, ihtiyacınız olan kaynak miktarı olacaktır.

Tamamen yönetilen planlar çoğu zaman yönetilmeyen barındırmadan daha ucuzdur, sadece üstün hizmet için fazladan ödeme halletmeye kıymet.

Çoğu zaman uzun vadeli bir sözleşme taahhüt ederek birazcık tutum edebilirsiniz. Bir süredir paylaşılan bir barındırma planındaysanız, muhtemelen bu fiyatlandırma yapısını biliyorsunuzdur. VPS planları çoğu zaman aynıdır.

Yenileme oranlarınıza dikkat edin. Liquid Web ve HostPapa şeklinde bazı toplantı sahipleri sözleşmeniz sona erdiğinde fiyatlarınızı artırmaz. Sadece HostGator şeklinde öteki sağlayıcılar tutarları% 70’ten fazla artırdı. 

 

Size En nacizane Firkimide Söylemek isterim. Kullanacaksanız ilk iki firmadan denemeye başlayın aslına bakarsanız onlarla devam edersiniz. İlk iki şirket bizzat sohbet odaları sitemizde kullanılmıştır. Performans açısındanda iyidir. Kapanmayan vps istiyorsanız tüyoyu aldınız siz her insana iyi emek harcamalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir